Menu
Your Cart

Čelovky

K okuliarom od Aventys

Získate Dopravu

( pri objednávke nad 60€ )

Zdarma

Na všetky originálne okuliare Wiley x-

Záruka na celú dobu životnosti
Wx wilev x
Čelovky

LEDLENSER

čelovky a svietidlá Ledlenser sú spoľahlivým partnerom všetkých outdoor nadšencov a športovcov, ale aj profesionálov, vojakov či záchranárov.

Vďaka viac ako dvesto technologických a dizajnových patentov sa jedná o extrémne výkonné a odolné svietidlá, na ktoré sa vzťahuje sedemročná záruka.

Čelovky

Svetlo je pre našu existenciu veľmi dôležité. Fungovať bez neho sa skrátka nedá. Preto keď dôjde to prirodzené, sme nútení si ho obstarať sami. Predkovia to zvládli pomocou ohňa, my sme už trochu ďalej. S energiou skrytou v batériách v spojení so svietiacim médiom dokážeme spoľahlivo prežiariť temnotu. Svietidlo využijeme v mnohých situáciách - ako pri práci, tak aj v prírode. Pri pochodoch, zdolávaní kopcov, skál alebo jaskýň, budeme potrebovať obe ruky. Ako tento problém vyriešime, keď si k tomu všetkému potrebujeme naviac svietiť? Riešením pre náš problém sú čelovky, ktoré umožňujú použitie oboch rúk. Ako to dokážu? Správna otázka.

Keď čelovky tak na čelo

Podľa názvu môžeme spoľahlivo poznať, že umiestnenie čelovky je na čele. Tu drží pomocou elastického nastaviteľného popruhu, ktorý je pripevnený k telu čelovky. Niektoré druhy majú aj ďalší popruh, ktorý vedie nie okolo hlavy, ale cez ňu. Tento popruh má čelovku stabilizovať na mieste a zamedziť tak jej skĺzavaniu (používa sa u väčších a ťažších typov). Funkcia samotného svietidla je veľmi jednoduchá. Batériové ústrojenstvo napája svietiace médium, ktoré pomocou dobre premysleného reflektora vytvára kužeľ svetla. Asi je nám jasné, že druhov bude veľa.

Vpredu, alebo vzadu?

Napájacím ústrojenstvom čeloviek sú batérie. Tie môžu byť buď nabíjacie alebo klasické. Rovnako tak môže byť čelovka vybavená špeciálnou batériou, ktorá sa nabíja sama priamo zo siete. Najväčší rozdiel je však v kontajneri na tieto batérie. Tie menej výkonné čelovky môžu mať batérie v rovnakej časti, ako všetko ostatné. Reprezentuje ju teda jedna krabička, v ktorej sú batérie, svietiaca časť s reflektorom, aj tlačidlo na spúšťanie. Tieto čelovky nebývajú spravidla moc výkonné, skôr sa dajú považovať za záložné. Tie lepšie majú batérie od zvyšku ústrojenstva oddelené. Batériový kontajner je umiestnený na opačnej strane, než hlavná časť čelovky. Tým dosiahneme vyváženia. K čomu je také vyváženie dobré? Predstavme si, že by sme mali lepšiu čelovku napájanú štyrmi AA článkami, ktorá by mala všetko v jednom kontajneri. Kĺzala by nám z čela a kontajner by bol tak veľký, že by s ním bol pohyb veľmi nepohodlný. Preto je to takto rozdelené.

LED, halo?

Hoci sa už s halogénovými výbojkami moc nestretávame, môže sa stať, že sa tak stane. Predtým sa nesvietilo takmer ničím iným. Bohužiaľ tieto výbojky často praskali a boli náchylné na otrasy a podobné podnety. Moderná doba je doba LED diód. V zásade existujú dva druhy, tie klasické a vysoko svietivé. Klasické LED diódy spoznáme tak, že ich je na čelovke viac, napríklad 20. Tieto čelovky však nie sú moc kvalitné, preto nás pravdepodobne zaujímať nebudú. Vysoko svietivé LED diódy dokážu vyvinúť svetelný tok aj o tisícoch lumenov, čo je chvályhodné. K tomu však potrebujú adekvátne chladenie aj napájanie.

V neposlednom rade

S dobrými informáciami sa môžeme vrhnúť na nakupovanie čelovky. Opäť sa stretávame so subjektívnou selekciou. Na chodenie po dome, keď vypadne prúd, bohato stačí veľaledková čelovka za pár korún. Ak to myslíme vážne, mali by sme sa poobzerať po tej lepšej, ktorá bude napríklad vybavená LED diódou. Má naozaj vysokú svietivosť, výdrž a skvelé referencie. Čo nás vždy bude na čelovke zaujímať je maximálny dosvit, doba svietenia a svetelný tok. U tých výkonnejších by sme si mali postrážiť dobrý energetický zdroj, ale aj kvalitnú konštrukciu. Pre čelovky sa veľmi často používa letecký hliník. Je pevný, odolný a zároveň ľahký. Jeho ďalšou výhodou je pasívne chladenie. Pri vysokej svietivosti LED diódy vznikajú aj pomerne vysoké teploty, ktoré je potrebné odvádzať. To hliník spĺňa perfektne.

Značka: LEDLENSER Model: 500768
LEDLENSER H3.2Čelovka pre každú príležitosťNová čelovka Ledlenser H3.2 je vylepšeným nástupcom populárnej „H3-ky“. Aj toto svietidlo vyniká ľahkosťou – spolu s tromi tužkovými batériami AAA váži iba 133g. Značného zlepšenia sa dočkal aj jeho výkon: vďaka reflektorovej šošovke, ktorá je súčasťou..
29,52€ 36,90€
Bez DPH:24,60€
Značka: LEDLENSER Model: 501097
LEDLENSER H4 BlisterPrečo mať za tmy k dispozícii menej svetla ako cez deň? Výkonná pracovná čelovka H4 s 250 lúmenov je ideálny pre elektrikárov alebo mechaniky, ale aj napríklad len na nočné prechádzky. Unikátom je špeciálna technológia objektívov, ktorá umožňuje široké osvetlenie takmer celého ľu..
23,92€ 29,90€
Bez DPH:19,94€
Značka: LEDLENSER Model: 501099
LEDLENSER H4R BlisterPrečo mať za tmy k dispozícii menej svetla ako cez deň? Výkonná pracovná čelovka H4R s 250 lúmenov je ideálny pre elektrikárov alebo mechaniky, ale aj napríklad len na nočné prechádzky. Unikátom je špeciálna technológia objektívov, ktorá umožňuje široké osvetlenie takmer celého ..
39,92€ 49,90€
Bez DPH:33,26€
Značka: LEDLENSER Model: 502022
LEDLENSER IH11ROhromujúci výkon až 1000 lúmenov sa skrýva v tejto odolnej pracovnej čelovke, ktorá vás podrží pri každej príležitosti, a navyše vám umožní ovládať ju pomocou mobilnej aplikácie, vďaka čomu môžete čelovku ľahko premeniť na univerzálne a variabilné svietidlo! Vďaka tomu môžete svetlo ľ..
159,20€ 199,00€
Bez DPH:132,66€
Značka: LEDLENSER Model: 502024
LEDLENSER iH5Kompaktná a jednoduchá pracovná čelovka, ktorá vám umožní mať voľné ruky, a napriek tomu si užívať dostatočné svetlo. Má veľmi priaznivý pomer výkonu a hmotnosti - 200 lúmenov a hmotnosť iba 92 gramoch! V prípade potreby môžete vďaka inovatívnemu montážnemu systému niekoľkými jedno..
28,72€ 35,90€
Bez DPH:23,94€
Značka: LEDLENSER Model: 502025
LEDLENSER iH5RKompaktná a jednoduchá pracovná čelovka, ktorá Vám umožní mať voľné ruky, a predsa si užiť dostatok svetla. Má veľmi priaznivý pomer výkonu a hmotnosti - až 400 lumenov pri hmotnosti len 98 gramov! V prípade potreby môžete vďaka inovativnému montážnemu systému niekoľkými jednoduchými k..
43,92€ 54,90€
Bez DPH:36,60€
Značka: LEDLENSER Model: 502023
LEDLENSER iH9R Pracovná čelovka, ktorá má skrátka talent! Vďaka odolnosti a výkonu až 600 lúmenov sa hodí na použitie do rôznych podmienok a nikdy vás, nielen pri práci, nesklame. Napájať ju možno cez AA batérie alebo dobíjaciu batériu, ktorú nabijete ľahko a rýchlo USB káblom. Dva režimy vráta..
79,92€ 99,90€
Bez DPH:66,60€
Značka: LEDLENSER Model: 500996
LEDLENSER MH11 ŠEDÁ Nová čelovka Ledlenser MH11 je špičkovou svietidlom pre náročných outdoorových nadšencov. Táto futuristická čelovka spĺňa tie najprísnejšie parametre z dielne Ledlenseru ako využitie patentovaných technológií Advanced Focus System či Speed ​​Focus, excelentný výkon až 1000 l..
143,20€ 179,00€
Bez DPH:119,34€
Značka: LEDLENSER Model: 500948
LEDLENSER MH3 ČIERNO-BIELA Štýlová a kompaktná čelovka s výkonom až 200 lm a dosvitom na vzdialenosť 130 m je vhodná pre väčšinu outdoorových aktivít. Vďaka inovatívnemu systému uchytenia premeníte čelovku len niekoľkými jednoduchými pohybmi na multifunkčné ručné svietidlo. Tú si môžete pomocou..
31,92€ 39,90€
Bez DPH:26,60€
Značka: LEDLENSER Model: 501597
LEDLENSER MH3 ČIERNO-ŠEDÁ Štýlová a kompaktná čelovka s výkonom až 200 lm a dosvitom na vzdialenosť 130 m je vhodná pre väčšinu outdoorových aktivít. Vďaka inovatívnemu systému uchytenia premeníte čelovku len niekoľkými jednoduchými pohybmi na multifunkčné ručné svietidlo. Tú si môžete pomocou ..
31,92€ 39,90€
Bez DPH:26,60€
Značka: LEDLENSER Model: 500990
LEDLENSER MH7 ČIERNO-BIELAČelovka Ledlenser MH7 ponúka spolu s výkonom až 600 lm tiež maximum flexibility pre všetky outdoorové aktivity. Vďaka inovatívnemu systému uchytenia premeníte čelovku len niekoľkými jednoduchými pohybmi na multifunkčné ručné svietidlo. Integrovaný akumulátor môžete nabíjať ..
63,92€ 79,90€
Bez DPH:53,27€
Značka: LEDLENSER Model: 501599
LEDLENSER MH7 ČIERNO-ŠEDÁČelovka Ledlenser MH7 ponúka spolu s výkonom až 600 lm tiež maximum flexibility pre všetky outdoorové aktivity. Vďaka inovatívnemu systému uchytenia premeníte čelovku len niekoľkými jednoduchými pohybmi na multifunkčné ručné svietidlo. Integrovaný akumulátor môžete nabíjať i..
63,92€ 79,90€
Bez DPH:53,26€
Zobrazené 1 až 12 z 13 (2 stránok)